Sönmeyen serin yangın

Kulağımda "Yunus Emre - Aşkın yolculuğu" dizisinin jenerik müziği var. Karşımda harflerimi tuşlarken baktığım, bakarken yandığım. Yanarken ki haz var. Aşk görmek değil ki. Aşk hissetmek, karşılık beklememek. Aşk, koruyucu bir melek. Aşk, dikenin batması, yüreğin kanaması, her an yanında olması, seninle yanması demek. Beraber ufka bakmak, gün batımını seyretmek, ıssızlıkta beraber olmak. Aşk, susmaktır. Susarak konuşmaktır. Aşk, fizikle ifade edilmez. Dokunman gerekmez. Aşk tekliktir, birliktir. İç içe olmaktır. Aşk; gülüşüne, duruşuna, bakışına, sinemdeki atışına hayran olmaktır.

Aşkı yaratana kurban. Varsın sessiz yaşayalım, varsın hayal olsun. Bu duygu ile yaşamak yeterde artar aşk yolcusuna. Aşkı tadarken beklemek yoktur, zaman kavramı yoktur aşkta. Aşk yaşanır. Hissedilir. Aşka küsülmez. Aşk'a adap ile saygı duyulur. Ne gelirse gelsin aşk yok olmaz. Aşk saklanmaz, külle kamufle olur. Tap taze korunur küllerin içindeki kor ateşiyle. Küle dokunmak eritir bir bedeni.

Aşkın yolculuğu bitmez, zaman durmuşsa eğer, uzaklar yakın olur, gönüller bir, hayaller, hisler aynı olur.

Yürürken beraber, ıssız bir yolda yanında olduğunun hayali yeter. Oturup soluklanırkenki göz muhabbeti, omuzların rahatlığı yeter. Var mıdır aşkın gücündeyken yıkılacak? Hakkın gücü yüklenmişken sırtına, kim yıkabilir seni. Düşünmek bile hayata bağlıyorsa, suratına gülümseme katıyorsa, unutturuyorsa bütün kötülükleri, onun için dua etmek en hayırlısıdır. Duygu hakkındır. O duyguyu yaşamamıza vesile olan o dur. Atsa sizi uçurumdan yaksa ciğerinizi; verdiği, yaşamanıza vesile olduğunun yanında ondan kalan en güzel hatıralardır bu eylemler.

Bu haliyle lezzeti bir başka oluyor, zamanın bir fonksiyonu gibi sürekli artıyor aşkın çarpanı. Kime nasip olur böylesi. Şükürler olsun.

Bu aşkı, bu hissi, atışları bende bıraktığın için çok teşekkür ederim. Ben senden her zaman razıyım, hakkında her şeyin hayırlısı olsun. Aşkın, hayatımda içtiğim en güzel içkiydi beni ben yapan. 

Müzik ne de güzel tarif ettirdi aşkı bize...


Erkan ÇAVUŞ
03.11.2018