Sahtekarya gezegeni canlıları

İradesi, kendisine dokunan küçük bir sinek ile sönen, acziyet mekanizması direkt olarak devreye giren bu gezegenin canlıları(Bundan sonra SGx 'ler diyeceğim), adaletin sadece kendilerinin haklı olduğu durumlar için varolduğunu düşünürler. Bu yanılgı onların algı seviyelerinin üstünde olduğu için hiçbir zaman bunun farkında olamazlar.

SGx türü yıllardır uğraştıkları gizlenme çabalarına ömürlerinin sonuna yaklaştıklarında anca ulaşabilirler. SGx türlerinin sahte yüzlerine kananlar ise yani ikincil iradesizler bu SGx türlerinin kölesi oluverirler. SGx'leri bu konuda tebrik etmek gerek, sonuçta ulaştıkları sahte mevki için büyük çaba harcadılar. Büyük oyunlar oynadılar. Ve bu SGx türü bu ikincil iradesizleri kendi kamuflajlarını korumak için maşa olarak kullanmaktan hiç çekinmezler. Biz bu ikincil iradesizleri ruhsuz ve akılsız olarak düşünebiliriz. Çünkü bunlar tamamen teslim olmuşlardır. Aklı olan, ruha sahip olan savaşır.

Gelişmiş SGx yukarıdaki anlatılanların ta kendisidir. Peki bu SGx'lerin gelişim evresi nedir? Veya ne ile tetiklenir bu mutasyon evresi? Biraz bunu yorumlayalım. Elbetteki iş çocukluğa gidiyor. Çocukluğunda elde edemediği kimlik arayışı yüzünden bu böyle. Doğal yollardan elde edemediği kimliği sahte yollardan elde ediyor bu SGx. Diyeceksiniz ki madem çocukluktan kaynaklı bir durum bu, peki neden onlara sahtekar diyorsun? Hani sen çok yönlü düşünen biriydin? Evet haklısınız. Bütün yazılarımda savunduğum gibi yine savunuyorum, her insanın dünyaya farklı koşul ve şartlarda geldiğini. Ve bu koşulların bir diğer kişinin koşullarından farklı olduğundan dolayı sorgulamanın kimsenin harcı olmadığını.

Ama ben diyorum ki, akıl ve mantık. Akıl ve mantık bir araya geldiğinde sahtelik ve yapmacıklığa yer kalmıyor. Kalamaz. Çünkü mantıken akıl bunu gerektirir. Bu sahteliğin farkında olmayanın aklı yok demektir. Varsa kullanmıyor demektir. Sahtelikten mutlu olmak demektir. İkincil iradesizler ile kurdukları dünyada kral olmak onları mutlu ediyor demektir. Ve bütün bunların farkında olupta sahtelikten çıkmamak en büyük ve iradeli bir sahtekarlıktır. İşte bu yüzden ben bunlara yani SGx'lere sahtekar diyorum. Bir kere gezegenlerinin ismi "Sahtekarya". Ne diyeyim? Uzaylı mı diyeyim. Biz dünyalı değil miyiz?

Bu SGx'ler elbette yanınızda, kıyınızda, köşenizde vardır. Yoksa bile kaşılaşacaksınız bir gün. O gün geldiğinde onlarla savaşın. Hakkı, adaleti, doğruyu onların yüzüne tek tek vurun. Ve görün nasıl acı çektiklerini. Çünkü onlar için bu kelimeler kutsal su korkusudur. Acıtın onların canlarını, terbiye edin adalet ile hak ile doğru ile. Tabiki de hayatınızı bu yöne endekslemeyin. Sadece yeri ve zamanı geldiğinde.

Erkan ÇAVUŞ
16.06.2018