Parazitlerin besini nedir?

Uzun bir aradan sonra yeni bir keşif, tespit ile tekrar beraberiz. Bu yazımda parazitlerden bahsedeceğim. Bu türleri nasıl tespit edeceğinizi, nasıl önlem alacağınızı ve nasıl korunacağınızı açıklamaya çalışacağım.

Evet en başta enerjinizi emen dedik, bu doğru. Bu türlerin besin kaynağı hayalleriniz ve enerjinizdir. Peki bu parazitleri nasıl anlayacaksınız? Şöyle ki ilk yapmanız gereken anti-parazit mekanizmanızı disiplinli bir şekilde işletmek ve bu türlere hayatınızdaki mevkiden dolayı torpil geçmemek. Öncelikle bunu belletmeniz gerekir kendinize.

Eğer biriyle yola çıkmaya karar vermişseniz ve bu kararı kendiniz için değilde kendinizden taviz verip manevi olarak almışsanız bu kararı bir risk olarak görün. Yola çıkma fikri güzeldir. Başta her şey yolunda gibi görünür. Şimdi anti-parazit kelimesini öğreteceğim. Bu kelimemiz "hadi!" 'dir. Eğer bu kelimeyi söyledikten sonra yola çıkmayı düşündüğünüz kişi tarafından olağan dışı, mantıksız tepkiler alıyorsanız, bilin ki yola çıkmayı düşündüğünüz kişi parazittir. Kısa vadede bir çıkarınız varsa gözünüzü kapatın, bütün yükü sırtlanın yola çıkın. Ama uzun vadede ve maneviyat üzerine bir yola çıkmaysa, bu enerjinizi aptal yaratıklara kaptırmamak için ortamdan uzaklaşın. Zamanınız değerli ve aptal yaratıklarla uğraşacak vaktiniz yok. Bu bir riskti, biliyorduk, hayıflanmaya ya da üzülmeye gerek yok. Maneviyatınızı besleyecek, emin olun çok fazla yol ve insan olacaktır. Kesinlikle ve kesinlikle enerjinizi bu aptal yaratıklar için harcamayın!

Bu türe vereceğiniz sadece bir şans olsun ve o şansı tanımak için ilgili kişiden şu anahtar cümleyi kurmasını bekleyin. Ve bu anahtar cümleye bir geçerlilik süresi verin. En fazla bir hafta.

Size söylenecek olan anahtar cümleniz şu olsun; "Ben elimde herhangi bir veri, bilgi olmadan sonuç hakkında tahmin yürütmeye çalıştım ve kendimin önüne engel koydum. Evet bu aptallıktı, senin de kırmızı çizgine, enerjine saygısızlık ettim. Özür dilerim, bir daha olmayacak!". Anahtarımız yukarıdaki tırnak içindeki kelimeler. Eğer yukarıdakine benzer bir özür cümlesi duymadıysanız anahtarın geçerlilik süresi içerisinde, kalemi kırabilirsiniz. Gönlünüz rahat olsun. Şimdiye kadarki konumunuza gelmek için yanınızda sadece bu en değerli hazineniz, enejiniz vardı. Siz bu enerjinize yaslanarak aştınız engelleri, duvarları, aptalları. Bu sizin can damarınızdır. Aptal parazitlere kaptırmayın!

Eğer olurda şans cümlesi duyarsanız(çok çok zor), kesinlikle tespit kelimesini("hadi") aklınızdan çıkarmayın. Oldu ya, parazit sizi kandırırsa hemen anlayın diye. Anlar anlamaz yapmanız gereken, tek kelime etmeden kaçmaktır. O noktada enerjinizi kelimelere değil kaçmaya harcayın.

Bu türler kendi bataklıklarına sizide çekmeye çalışırlar. Sizin amacınız onları o bataklıktan çıkartıp, kendi ayakları üzerinde durmalarını sağlamaktır ama maalesef bu amaç her zaman gerçekleşmiyor. Bu türler sizide bataklıklarına çekmeye çalışıyorlar. Bunu nasıl sezeceğinizi söyledim, sezer sezmez bırakın bu türleri bataklıklarına, eğer bırakamıyorsanız(bırakmıyorlarsa), kolunuzu kesin!

Erkan ÇAVUŞ
28.03.2019