Kütle çekimini yenebiliriz!

Sil baştan düşünün, bütün öğretilenleri unutun, nasıl yenebiliriz? Bırakın bahaneleri, fikre ihtiyacımız var. Neden olmasın? Öyle bir madde keşfedelimki kütle çekimini, kendi özelliğinin genliğine göre sönümleyip uçabilelim. Kendimizi atmosfer dışına atmak için harcadığımız onca emek, çaba ve en önemlisi kaynaklardan kurtulalım.

Hadi ama var bir yolu, daha basit bir yöntemi. Vardır. Şimdiye kadar yolu yok dediklerimize ulaşmadık mı? Olmalı. O sır bir yerlerde saklanıyor. Dedik ya sil baştan düşünelim diye; yani nasıl asırlar önce at arabası üreticisine daha hızlı gitmek istiyorum dediğinizde bir kaç at daha alın diyerek çözüm sundu ya, işte bu şekilde düşünmeyelim, nasıl ki insan bütün bu bilinmişliklerden(imkasızlıklardan, olmazlardan) sıyrılıp motoru icat etti, onlarca atı bir metre küp alana sığdırdı, işte bizimde yapmamız gereken bu; farklı düşünmek, farklı yönde düşünmek, olmazlarda düşünmek, imkansızlıklarda düşünmek. Düşünmekten korkmamak.

Kütle çekiminin neden bir zayıf noktası olmasın?

Çevremizden, doğadan faydalanarak düşünelim şimdi. Mesela bulutlar, toz zerrecikleri, oksijen ve diğer gaz molekülleri. Olmadı, değiştirelim yolu.

Bir madde olmalı ki kütle çekimine zıt yönde eşit bir kuvvet uygulasın. Biz o maddeye binelim. Üfleyerek yol alalım.

Değiştir; veya ay ile öyle bir etkileşime girebilelim ki, ay bizi kendine çeksin. Atmosfere kadar ondan faydalanalım. Çekimi çekim ile yenelim. Belki bir madde sadece ay ile etkileşime girer. Belki birgün keşfederiz.

Maddeye fazla takıldık, halen daha ezbere gidiyoruz, silemedik bize bu doğru diye öğrettikleri şeyleri. Daha farklı ne olabilir?

Hadi ama çık artık şu dünya kurallarından beyin!

Hayal? Kendimizi hiçbir çekime maruz kalmadan uçurabiliyoruz, gezdirebiliyoruz. İşte zayıf nokta. Kütle çekimi hayallerimize işlemiyor? Acaba hayalimizi nasıl kullanabiliriz?

Beynimiz? Kurallar? Beynimiz mi engelliyor bizi? Beynimiz bizim gözümüze çekilen bir perde mi acaba? Hayal bir gerçekse, neden hayal ettiklerimiz anlık olarak gerçekleşmiyor? Beynimizi aşamıyoruz? Neden?
İnsanda beyin neden var? Beyin mantık demek, eğer mantığın ne olduğunu bir et parçasına yükleyebilirseniz asıl olan mantıklılığı mantıksızlık gibi gösterebilirsiniz. O zaman beyin hakikat ile aramızdaki bir perde..?

Beynimizi nasıl yeneceğiz? Ama nasıl olacak ki, elinizdeki bozuk parayı aynaya bakarak sağ veya sol cebinize koyduğunuzda kendinize bil bakalım para hangi cebinde demenin mantığı var mı? Zaten bililjhfdhhsadtujojnv.....

İçerisinde usb donanımı olmayan MCU, sonradan kendi kendine donanım oluşturabilir mi? Bir kere USB ne demek abi???

Biz bilmiyoruz, gerçekten cahiliz. Gerçekten! İnsanoğlu olarak en iyi yaptığımız şey böbürlenmek. Çok komiğiz gerçekten!


Bir arkadaşım emin olduğu konu hakkında şöyle der, tonlaması hoşuma gider ve gülerim.

"Yüzde bi' milyon"

5 dakika sonra düzenleme;

Şöyle bir okudum, fazla derine inmişiz, konudan saptık yine. 


Erkan ÇAVUŞ
09.08.2018