Hem çuvaldızı hem iğneyi

Çuvaldız sana ise iğne kesinlikle sana olamaz, iğne sana ise çuvaldız kesinlikle başkasınadır. Çuvaldız ve iğne aynı bireye batırılmaz.

Adalet, çuvaldız ve iğnenin hedeflerine ulaşmasıyla sağlanır. Şimdilerde adaletin önce zihniyette sağlanması için çuvaldızı kendisine batırıp, iğneninde incelik gösterilerek karşının kendisine batırmasını bekleyenler tuttuklarıyla kalıyorlar. Çünkü karşı taraf iğneyide kendisine batırmak istemiyor. Durun sinirlenmeyin. O bir aptal. Herkes görevini yerine getiriyor. Size diyorum ama kendim sinirden zor yazdım bu satırları.

Sözün bittiği yeride bulduk sonunda. Bundan sonra ne yazsam boş geliyor. Ne diyeceksin ki? Ne yorum yapacaksın ki? Hiçbir şey düzelmeyecek. Kimse alması gereken mesajı almayacak. Kimse adaleti savunmayacak. Bence insanlar için en ince kavram adalettir.(Kapa çeneni)

Şimdi düşünüyorum; adaletin %100 kesinlikle sağlandığı bir yer, haklınında haksızında her şeyin farkında olduğu bir yer... Adaletin sağlanması için düşünce gücü, açık sözlülük olsun. Akıldan ne geçmiş ise her şey anlatılsın. Çözüm için akıl ve referans çigisi lazım...... ...... hsnjdjdjxy uxyduq euhdhd bjes ijshsjw jwj.....

###
Yahu bu bir bilinmezlik! Neden her şey bilinmez, neden? Hiçbir şeye neden gücümüz yetmiyor. Çözüm getiremiyoruz, bilgimiz yok. Referans verilmemiş. Referans verilmeden ne bilgiye bilgi, ne adalete adalet, ne de bir başka kavrama bir başka kavram diyebiliriz. Neyi çözmeye çalışıyoruz? Yahu biz aptal bir varlığız. Hiçbir şeyi çözemeyeceğiz, hiçbir şeyin sonuna gelemeyeceğiz. Kapasite ve verilen malzeme buna yetmez, yetmiyor. 1 lirayla bir porsiyon iskender yiyemezsin(Türkiyede).

Adalet hiçbir zaman olmayacak, yani sağlayamayacağız, bütün bilgilere vasıf olmadan adalete adalet diyemeyiz. Bizde zihniyeti değiştirmeye çalışalım... Oldu canım, neye göre kime göre? Sen kimsinde düzen sağlamaya çalışıyorsun şu aptal halin ile. Sıfır bilgin ile. Aptal olursan değil çuvaldız, demir çubuk(villaların bahçe çiti) az gelir.

Neymiş efendim, asıl çuvaldızı batırması gereken iğneden kaçıyormuş...

İyi şimdi kendine gel, önüne bak, şu aptal dünyada birşeyleri düzeltmekten vazgeç, seni küçük aptal.

Bak ataların ne demiş; "Taşıma suyla değirmen dönmez.". Kafan çalışsa bundan ders çıkartırsın. O da mı yok?

AMA APTALLARIN BİR GÖREVİ VAR VE GÖREVLERİNİ YERİNE GETİRMEK ZORUNDALAR; HİÇBİR ŞEYDEN DERS ÇIKARMAMAK! VE BÖBÜRLENMEK.

Erkan ÇAVUŞ
04.01.2019