Aptallar, aptal olduklarını anlayamaz!

Aptal eşittir insan. Dünyadaki aptallaşmamış en zeki ırk okula başlamamış çocuklardır. Ama maalesef aptalların aptal sistemi olan demokrasi yüzünden en zeki ırk yok oluyor. Keşke elimde öyle bir güç olsada dünyanın yönetim sistemini ve insanların kanunlarını 6 yaşından küçük çocuklara yaptırsam. Keşke, keşke!

Aptal insanların, aptal sistemleri yüzünden dünya berbat durumda. İnanılmasının, mantığımın almasının imkanı olmayan şeylerle karşılaşmak ve bu karşılaştıklarımın diğer aptal insanlar tarafından normal olarak görülmesi beni aptallaştırıyor, sersemletiyor beni. Donup kalıyorum. İnsanın aptallığını gördükçe, küçük hesapları, iğrenç üste çıkma, ezme politikalarını gördükçe sinir sistemim işlemez oluyor. Felç oluyorum.

En acısı ne biliyor musunuz? "Nedeeeen?" diye sorduğumda cevabı aptallar vermeye başlıyor. İşte burada bana ölüm vuruşu vuruyorlar. Düşünmemeye çalışıyorum ortama uyum sağlamaya. Birkaç gün gözlerimi, kulaklarımı, kısacası bütün duyu organlarımı kapatıyorum. Ama belki düzelir, düzelmiştir umuduyla tekrar açtığımda bir şok dalgası daha yaşıyorum. Bakıyorum ki gelişmek dedikleri, uçuruma doğru daha hızlı koşmakmış.

Dünyayı neden aptalların eline vermiş ki asıl olan güç? Asıl olan güç bütün aptallıklarımızı bildiğine göre tutupta iyi bellediği bu gezegeni bize tahsis etmez değil mi? Niye ziyan etsin yoksa güzelim gezegeni! Buradan şu çıkıyor o zaman bu gezegen aptallar için hazırlanmış bir çöplük. Çöplük dediysek aptalların aptal çöplerini kastetmiyorum, aptalların ta kendisinden bahsediyorum. Çöp olan, aptallıklarının farkında olmayan aptallardır. Bu türün birde aptallıklarının farkında olan aptalları vardır. Onlar da bu aptallıkları gidermek yerine aptallık kamuflesi altında diğer aptalları güderler ve dünyada günlerini gün ederler. Az da olsa haklılar, yonulacak kaz misali, çok olunca tutamıyorlar kendilerini. Bunlarda bir tür, yapacak bir şey yok. Ama ölümün garanti olduğu dünyada geçici zevk olan gününü gün etmeyi seçmekte aptallıktır.

Aptal olmayan kişi bütün bu aptallıkları yok etmek için var gücüyle çalışır. Ama durun; bu gezegenin %99'unu oluşturan aptalları yok etmeye çalışan, aptal olmayan insan, bu değeri bilerek yok etmeye çabalıyorsa o da aptaldır. Aptal olmayan bu %99'u bilmeden yok etmeye çalışandır. Mıdır acaba? Hayır, bu da aptal, koskoca %99'u göremiyor musun?

Bu dünyadaki herkes 6 yaşından küçük, okula başlamamış olan çocukları aptallaştırdıkları ve dolayısıyla bu gezegeni ziyan ettikleri için bir gün çok acı çekecekler. Hemde çok.

Doymadığımız tek şey, aptallığımız.

Erkan ÇAVUŞ
25.11.2018